Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   separator

separator  masz pytanie
zadzwoń
  +48 22 814 60 80

 

Druk ekonomiczny, czyli jaki?

Przedsiębiorcy, którzy często zlecają przygotowanie profesjonalnych wydruków, wiedzą, że współpraca z zaufaną drukarnią jest na wagę złota. Dobre drukarnie dbają nie tylko o to, by wydruki wyglądały estetycznie i dojechały do klienta w idealnym stanie – podpowiadają mu też, jak zmienić zamówienie, by ograniczyć koszty, a nie stracić na jakości. Jak to możliwe?

Technologia druku

Dwie najbardziej popularne technologie druku to obecni druk cyfrowy i druk offsetowy. Klienci często nie wiedzą, jakie są między nimi różnice, a nieuczciwe drukarnie wykorzystują ten fakt. W druku offsetowym konieczne jest naświetlenie matryc, które montowane są w maszynie drukarskiej. Druk cyfrowy przypomina ten, który znamy z domowych drukarek – obraz bezpośrednio nanoszony jest na papier. W druku offsetowym sporą część kosztów stanowi przygotowanie maszyny. Jest on bardzo opłacalny przy drukowaniu wielkonakładowym, lecz kompletnie nie opłaca się przy małym nakładzie. Odwrotnie sytuacja wygląda przy druku cyfrowym – jest on opłacalny tylko przy małych nakładach. Klient zawsze chce drukować ekonomicznie. Dobra drukarnia powinna więc zaproponować mu tańszą alternatywę.

 

Termin realizacji

By drukować tanio, nie należy zlecać wykonania usługi na ostatnią chwilę. Wydruki offsetowe potrzebują więcej czasu na wyschnięcie. Jeśli zlecamy duży nakład z odbiorem następnego dnia, drukarnia nie ma innego wyjścia, jak skorzystać z druku cyfrowego. To, jak już było wyżej wspomniane, przełoży się na cenę.

 

Format wydruku

Upewnij się, jakim parkiem maszynowym dysponuje dana drukarnia – ograniczenia formatu mogą być powodem dużego odpadu. Co to dokładnie oznacza? Jeśli drukarnia posiada maszynę formatu B2, a nas interesuje wydruk plakatów B3, to wiemy, że na jednym arkuszu B2 zmieszczą się dwa takie plakaty. Z kolei jeśli drukarnia dysponuje maszyną mniejszego formatu, plakat B3 zmieści się jeden, a niezadrukowana część arkusza trafi na makulaturę. To dla drukarni strata, którą prawdopodobnie obciąży klienta. Jeśli chcemy drukować ekonomicznie, warto współpracować z uczciwą drukarnią, która w tym przypadku zaproponuje nam np. zmianę formatu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.