Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   separator

separator  masz pytanie
zadzwoń
  +48 22 814 60 80

 

Aktualności

Druk ekonomiczny, czyli jaki?

Przedsiębiorcy, którzy często zlecają przygotowanie profesjonalnych wydruków, wiedzą, że współpraca z zaufaną drukarnią jest na wagę złota. Dobre drukarnie dbają nie tylko o to, by wydruki wyglądały estetycznie i dojechały do klienta w idealnym stanie – podpowiadają mu też, jak zmienić zamówienie, by ograniczyć koszty, a nie stracić na jakości. Jak to możliwe?

Co wpływa na jakość wydruku?

jakość wydruku

Osobom spoza branży może się wydawać, że na jakość wydruków wpływa tylko poziom zaawansowania maszyn, jakich używa dana drukarnia. Jest to częściowo prawdą – nowocześnie wyposażone drukarnie oferują inną jakość usług niż te, które pracują na starych sprzętach. Jednak aby wydruki wyglądały naprawdę spektakularnie, trzeba pamiętać jeszcze o kilku rzeczach.

Różnice między drukiem offsetowym a cyfrowym

drukowanie

Druk cyfrowy oraz druk offsetowy są na co dzień wykorzystywane w poligrafii, jednak laicy bardzo rzadko zdają sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polegają różnice pomiędzy nimi. Co one obejmują i kiedy drukarnie posługują się każdą z metod?

Jak wygląda drukowanie naklejek?

druk naklejek

Wyróżnia się dwie główne metody drukowania naklejek, tj. metodę termiczną i termotransferową.  Wybór właściwego rozwiązania, zależy przede wszystkim od jakości produktu, który chcemy uzyskać. Podpowiadamy, jak dokładnie wyglądają techniki drukowania naklejek oraz omawiamy zastosowanie etykiet we współczesnym przemyśle. Zapraszamy do lektury!

Druk ulotek - co musisz wziąć pod uwagę?

druk ulotek

Ulotki - narzędzie reklamy, informacji, propagandy. Rozdawane za darmo na ulicach, w supermarketach, ułożone w punktach informacyjnych lub na stoiskach handlowych. Odkąd tylko wynaleziono druk, ulotka wykorzystywana była jako jedno z najbardziej powszechnych sposobów na przekazywanie określonych informacji (również reklamowych) szerokiemu gronu odbiorców. I co ciekawe, od początków swojego istnienia po dziś dzień ich funkcje są praktycznie takie same. Zmienia się jednak forma, technika oraz jakość ulotek, które obecnie są tworzone zupełnie innymi metodami niż kiedyś.

Czym jest druk offsetowy i kiedy warto go wybrać?

Druk offsetowy

Druk offsetowy uważany jest za jedną z najtańszych, a jednocześnie najbardziej wydajnych technik. Metoda ta najczęściej wykorzystywana jest w przypadku konieczności stworzenia przynajmniej kilkuset kopii jednego wzoru. Wtedy właśnie offset okazuje się najlepszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.