Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   separator

separator  masz pytanie
zadzwoń
  +48 22 814 60 80

 

Jak wygląda drukowanie naklejek?

Wyróżnia się dwie główne metody druku naklejek, tj. metodę termiczną i termotransferową. Wybór właściwego rozwiązania, zależy przede wszystkim od jakości produktu, który chcemy uzyskać. Podpowiadamy, jak dokładnie wyglądają techniki drukowania naklejek oraz omawiamy zastosowanie etykiet we współczesnym przemyśle. Zapraszamy do lektury!

Metody drukowania naklejek

Nowoczesne drukarnie, w tym również nasza, oferują specjalistyczną usługę drukowania naklejek. Do realizacji gotowych projektów wykorzystuje się najczęściej dwie techniki drukarskie. Pierwsza – termiczna – opiera się na kontakcie papieru termicznego z głowicą drukarki. W efekcie zetknięcia papier zmienia swój kolor na czarny. Wykonane w ten sposób naklejki nie są odporne na działanie promieni UV, co znacząco zawęża zakres ich zastosowania. Szacuje się, że znajdujący się na nich nadruk widoczny będzie przez ok. dwanaście miesięcy. W drugiej technice, tzw. termotransferowej, korzysta się ze zwykłego papieru oraz specjalnej kalki termotransferowej. Po zetknięciu z głowicą drukarki kalka zostawia na etykiecie barwnik. Trwałość uzyskanej w ten sposób naklejki zależna jest od rodzaju wykorzystanej kalki. Wyróżnia się ich trzy rodzaje, tj. kalkę: woskową, która jest najtańsza i najmniej wytrzymała, woskowo-żywiczną, oraz najtrwalszą – kalkę żywiczną. Wydrukowane metodą termotransferową naklejki, różnią się od naklejek termicznych większą odpornością na działanie: światła, wysokich temperatur oraz wilgoci. 

 

W jakich branżach wykorzystywane są naklejki?

Zastosowanie naklejek we współczesnym przemyśle jest bardzo szerokie. Korzysta się z nich m.in. w: branży spożywczej do oznaczania opakowań, reklamowej do oklejania drzwi i witryn czy w logistyce do znakowania paczek z towarem. Etykiety samoprzylepne – bo tak nazywa się również naklejki – wykorzystywane są także do identyfikacji urządzeń RTV i AGD oraz w branży budowlanej do oznaczania opakowań materiałów wykończeniowych i izolacyjnych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.