Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   separator

separator  masz pytanie
zadzwoń
  +48 22 814 60 80

 

Jakie są zalety druku offsetowego?

Druk offsetowy jest jedną z najpopularniejszych odmian druku przemysłowego nie bez przyczyny. Posiada wiele uniwersalnych zalet i daje szerokie możliwości zastosowania. Dedykowany jest dla druku wielkonakładowego i doskonale sprawdza się w przypadku druku plakatów, ulotek, broszur, czasopism czy katalogów. To optymalne rozwiązane, pozwalające na minimalizację niepożądanych kosztów. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą skorzystanie z usług drukarni offsetowej.

Plusy druku offsetowego

  • Ekonomiczne rozwiązanie przy dużej ilości nakładów. Druk offsetowy zalecany jest do nakładów większych niż 500 odbitek. Koszty wydrukowania pojedynczego arkusza są wówczas niewielkie, ponieważ największe nakłady finansowe potrzebne są do uruchomienia maszyny i przygotowania matrycy. Drukarnie offsetowe zajmują się w związku z tym głównie drukiem wielkonakładowym i doskonale sprawdzają w przygotowywaniu materiałów reklamowych – ulotek, folderów, plakatów czy broszur.
  • Uniwersalne przeznaczenie. Poza wyżej wymienionymi, w drukarni offsetowej można z powodzeniem drukować także książki, czasopisma, gazety, magazyny, a także etykiety, naklejki, wizytówki, a nawet papiery firmowe, mapy czy opakowania.
  • Zastosowanie dowolnego podłoża drukowego w zakresie rodzaju i gramatury papieru. Drukarnia offsetowa zapewnia szerokie możliwości wykorzystania podłoży drukowych. Zadrukować można niemal dowolną powierzchnię, od papieru zwykłego, poprzez papier powlekany i samoprzylepny, aż do kartonu i tektury.
  • Duże możliwości kolorystyczne. Druk kolorowy zazwyczaj odbywa się w oparciu o klasyczną paletę barw CMYK. Drukarnie offsetowe oferują jednak możliwość skorzystania z dodatkowych wariantów kolorystycznych, znajdujących się poza standardową paletą, między innymi z pozłacania czy posrebrzania.
  • Wysoka jakość i trwałość nadruku. Cechą charakterystyczną offsetu jest wierne odwzorowywanie detali i kolorów.
  • Możliwość wykorzystania technik uszlachetnienia druku, podnoszących walory jakościowo-estetyczne. Zalicza się do nich między innymi laminowanie matowe lub błyszczące, lakierowanie UV, hot stamping oraz tłoczenie wypukłe lub wklęsłe.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.